Co dělat, když venku prší

10. srpna 2011 v 21:26 | Péťa
Už zase, už zase prší, stěžuje si spousta mých vrstevníků každé ráno. Tohle jsou prázdniny za všechny prachy, ale co se dá dělat. Počasí nikdo neovlivní a to super koupálko dneska zase nevyjde. Ale co dělat, když nás déšť ne a ne opustit? Tady je pár tipů na to, jak strávit deštivé a větrné dny bez nudy a nekazit si oči televizí nebo počítačem.
Je sice málo teenagerů, kteří rádi čtou, ale podle mě je tato zábava nejlepším způsobem zahnání špatné nálady. Můžete se do příběhu začíst a představit si sebe jako hlavní hrdinku románu nebo jako odvážného vojáka, který bojuje za svou zemi. A přitom si vlastně zaručíte zlepšení v českém jazyce a stane se z Vás pomalu vášnivý čtenář, protože jedna knížka dokáže obrátit Váš život vzhůru nohama.
Jako další bych zvolila hudbu. Ale ne jen tak takovou, že zalehnete do postele a do uší ohulíte Kabáty, to ne. Zkuste si sednout a napsat text svojí písničky. Tohle jsme jednou s mojí nejlepší kámoškou zkusily a můžu říct, že zábava je zaručená. Třeba se ve Vás ukrývá hudební talent, co vy víte?
No ale co když je někdo vášnivým sportovcem a den bez běhání si nedokáže představit? No, tak existují posilovny. Nebo zkuste zajít do krytého bazénu, kde si můžete skvěle užívat různé atrakce a zapomenout na špatné počasí.
No a když je někdo šikovný na ruce, tak zkuste domácí výrobu šperků. Tento koníček jsem měla hodně dlouhou dobu v oblibě a ráda se k němu vrátím. Zkuste si vyrobit vlastní naušnice, řetízky, náramky nebo prstýnky. Všechno je jednoduché. Zajděte do obchodu s korálky nebo galanterie a tam se informujte o výrobě bižuterie. Prodavačky Vám určitě rády pomohou a vy se budete moci pyšnit krásnou bižu vlastní výroby.
Jo a pak typ pro bordeláře. Co si zkusit uklidit pokoj? Může to být vlastně docela zábava. Zapněte rádio, hadr do ruky a uvidíte, co dokážou dvě hodinky čisté práce. Pokoj bude jenom zářit a vy vlastně taky, protože se budete moci pyšnit vlastním výkonem.
No a až na nás konečně ráno vykukne sluníčko, tak vyražte na kolo, k vodě nebo jen tak na procházku a užívejte si poslední dny prázdnin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama