Začátek?.....ale co dál

20. července 2011 v 10:47 | Péťa
Začátek? To je těžké, protože se každému vybaví něco jiného. Někdo vidí začátek prázdnin, někdo první cestu do zahraničí a jiný zase první lásku. Ale ať je to, co chce vždycky začátek něčeho je krásný. Přece se nadarmo neřiká, že nejhezčí je vždycky to co je úplně na začátku.
V životě se dá přeci zažít spoustu začátků.
Všechno začíná narozením. Poté se musíme naučit chodit, mluvit a když jsme starší musí nám už rodiče poradit, jak se o sebe postarat, ale jak si zařídit život, to už vám rodiče nepoví, to je už vaše věc, jak si ho zařídíte. Když už se tohle naučíte, následuje vaše první cesta do školky. Tam je to paráda, že? Celý den si hrát, a pak jít domů. No, ale potom příjde každého velký zlom v životě - ZÁKLADKA. Ta se vlastně skládá ze dvou začátků - 1. a 2. stupeň. Na prvním stupni se seznamujete s učivem, které budete muset poté použít na druhém stupni. V páté třídě si můžete vybrat, jestli pokračovat v základce nebo zkusit osmileté gymnázium. Ale vlastně osmiletý gympl je to samý co druhý stupeň. No a když druhý stupeň zvládnete a prokoušete se do devítky, čeká vás zase další začátek, a tím je ten, kterou střední školu jste vybrali. Ať je to gympl, obchodní akademie, zdravotka, učňák nebo nějaká jiná škola, také vás zde čeká začátek. No ale střední škola je ten nejtěžší začátek ve vašem životě. Učivo je asi třikrát těžší než na základce, učit se musíte z hodiny na hodinu, jestli teda chcete odmaturovat, protože pak vám to už může být jedno. No když jsem u tý maturity. Ta vlastně čeká každého, kdo se tam prokouše. Maturitě se také říká zkouška dospělosti. Takže s ní se odvíjí také nějaký začátek. A to ten největší a asi nejdůležitější - DOSPĚLOST. Tady už je těžké něco psát, protože já jdu přecijenom do druháku, ale tak pokusím se. Po maturitě se každý už rozhodne podle svého. Někdo půjde hned pracovat a jiný zkusí vysokou školu. A po tom všem se ukáže, jak ten celý svůj život zvládnul. Jestli všechny zmíněné důležité začátky měly smysl a byly takové jaké měly být a jestli je šance ještě něco napravit.
No a tady je těch pár zbylých začátků.
Tak asi tím dalším důležitým je láska. První láska je většinou ta nejkrásnější. Já jí teda ještě furt prožívám a je to vážně nádherný pocit. Ale je to na vás a holky, jestli je vám 17 a neměli jste ještě kluka, tak to vůbec nevadí. Sice na takové holky se dívá trochu jinak, ale já teda vůbec nevím proč.
Další je asi zaměstnání. To je už takové uhozené, protože málokdo si to dokáže představit, jaké to je.
No a kdybych tento článek shrnula do jedné věty.
JE JENOM NA VÁS, JAK SI ŽIVOT ZAŘÍDÍTE ABY BYL AŽ DO KONCE TÍM NEJLEPŠÍM A ZANECHAL V SRDCI SPOUSTU ÚSMĚVNÝCH OKAMŽIKŮ A ŮSPĚCHŮ.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama