Červenec 2011

Sranda nebo Otrava

27. července 2011 v 22:32 | Péťa
Už zase..už asi potřetí přepínám na jiný kanál, ale pokaždé tam běží REKLAMA. Jo, kde jsou ty časy, kdy jsem milovala koukání na reklamy a kvůli nim táta neviděl naše vítězství v hokeji. Zato teď bych dala cokoliv za to, abych se mohla bez reklam dívat na svůj oblíbený pořad.
No, ale reklama neni jenom televizní. Existuje několik způsobů, jak zviditelnit kosmetiku, mobil, mobilního operátora, obchody nebo různé potravinové řetězce. Jsou jimi například letáky, různé akce nebo již zmíněné a asi zároveň nejpopulárnější televizní reklamy. Nám to sice nepřijde, ale hvězdy, které v těchto reklamách účinkují si přijdou na několik milionů korun navíc, když natočí něco, čemu vlastně nikdo nevěnuje pozornost.
V současnosti nejde odpovědět na to jaká reklama je nejlepší...U mě teda vedou na plné čáře KECKY od Vodafonu. Ty jsou cool. Ale zase co reklama na OLD SPICE, ve které nám černý chlap říká, že náš muž není jako on. No tohle může dát do televize jenom zoufalec. Prostě televizní reklamy jsou nejrozšířenějším způsobem, jak zviditelnit firmu a z televize je asi jen tak lehce nedostaneme, tak se pojďme seznámit s dalším typem reklam a tím jsou letáky.
Ano, přesně tak. Každý si asi dovede představit situaci, když ráno vstane a jde si zkontrolovat schránku. Skoro každý den se v ní nachází hromádka nejrůznějších ,,akcí" z Penny nebo ,,slev" z Lidlu. A kam si má chudák člověk jet nakoupit? Že by do Penny, kde mají vajíčka za 10 Kč nebo do Lidlu, kde je v akci mléko. No někdy si řikám, jestli se to vyplatí, takhle utrácet za papír :-). Stejně si potom každý dojde tam, kde se cítí nejlíp a kde je na to už zvyklý. Proč posílají do malých měst letáky z obchodů, které se v tom městě vůbec nevyskytují? To si mám jen kvůli tomu, že je mouka zlevněná o 2 Kč dojet do Prahy do Alberta? No zamyslete se nad tím.
Ale ať je to jak chce, na lidi to zabírá. Prostě reklam se nezbavíme, ale co aspoň se můžeme smát tomu, co zase nějaký chudák vymyslí.

4teens

20. července 2011 v 11:18 | Péťa
Není to tak dlouho, co v televizi skončil seriál 4teens. Mý spolužáci se mě pořád ptali, o co v tom seriálu šlo. Tak tady je to pro všechny, kteří tento super seriál neviděli.
Seriál 4teens byla vlastně souhra různých příběhů hlavních hrdinů seriálu, které na sebe navazovali, i když každý díl byl vlastně o něčem jiném. Mohli jsme se zde setkat s anorexií, s láskou ke sk8tu nebo s ukázkou nejhoršího otce..a bylo toho více.
Podstatnou roli v tomto seriálu hrála vlastně školní kapela Charlie Straight, která si svým songem School Beauty Queen podmanila srdce náctiletých. Celým seriálem se promítalo složení kapely. Pod tímto krátkým textem přikládám ukázky k jednotlivým dílům.

1. díl: Svět jako prkno


2. díl: Zuřivá reportérka

3. díl: Školní kapela

4. díl: Na útěku


5. díl: Lyžák


6. díl: Ples


7. díl: Byla to soda
Začátek?.....ale co dál

20. července 2011 v 10:47 | Péťa
Začátek? To je těžké, protože se každému vybaví něco jiného. Někdo vidí začátek prázdnin, někdo první cestu do zahraničí a jiný zase první lásku. Ale ať je to, co chce vždycky začátek něčeho je krásný. Přece se nadarmo neřiká, že nejhezčí je vždycky to co je úplně na začátku.
V životě se dá přeci zažít spoustu začátků.
Všechno začíná narozením. Poté se musíme naučit chodit, mluvit a když jsme starší musí nám už rodiče poradit, jak se o sebe postarat, ale jak si zařídit život, to už vám rodiče nepoví, to je už vaše věc, jak si ho zařídíte. Když už se tohle naučíte, následuje vaše první cesta do školky. Tam je to paráda, že? Celý den si hrát, a pak jít domů. No, ale potom příjde každého velký zlom v životě - ZÁKLADKA. Ta se vlastně skládá ze dvou začátků - 1. a 2. stupeň. Na prvním stupni se seznamujete s učivem, které budete muset poté použít na druhém stupni. V páté třídě si můžete vybrat, jestli pokračovat v základce nebo zkusit osmileté gymnázium. Ale vlastně osmiletý gympl je to samý co druhý stupeň. No a když druhý stupeň zvládnete a prokoušete se do devítky, čeká vás zase další začátek, a tím je ten, kterou střední školu jste vybrali. Ať je to gympl, obchodní akademie, zdravotka, učňák nebo nějaká jiná škola, také vás zde čeká začátek. No ale střední škola je ten nejtěžší začátek ve vašem životě. Učivo je asi třikrát těžší než na základce, učit se musíte z hodiny na hodinu, jestli teda chcete odmaturovat, protože pak vám to už může být jedno. No když jsem u tý maturity. Ta vlastně čeká každého, kdo se tam prokouše. Maturitě se také říká zkouška dospělosti. Takže s ní se odvíjí také nějaký začátek. A to ten největší a asi nejdůležitější - DOSPĚLOST. Tady už je těžké něco psát, protože já jdu přecijenom do druháku, ale tak pokusím se. Po maturitě se každý už rozhodne podle svého. Někdo půjde hned pracovat a jiný zkusí vysokou školu. A po tom všem se ukáže, jak ten celý svůj život zvládnul. Jestli všechny zmíněné důležité začátky měly smysl a byly takové jaké měly být a jestli je šance ještě něco napravit.
No a tady je těch pár zbylých začátků.
Tak asi tím dalším důležitým je láska. První láska je většinou ta nejkrásnější. Já jí teda ještě furt prožívám a je to vážně nádherný pocit. Ale je to na vás a holky, jestli je vám 17 a neměli jste ještě kluka, tak to vůbec nevadí. Sice na takové holky se dívá trochu jinak, ale já teda vůbec nevím proč.
Další je asi zaměstnání. To je už takové uhozené, protože málokdo si to dokáže představit, jaké to je.
No a kdybych tento článek shrnula do jedné věty.
JE JENOM NA VÁS, JAK SI ŽIVOT ZAŘÍDÍTE ABY BYL AŽ DO KONCE TÍM NEJLEPŠÍM A ZANECHAL V SRDCI SPOUSTU ÚSMĚVNÝCH OKAMŽIKŮ A ŮSPĚCHŮ.....

Ghost - fact or fiction

17. července 2011 v 13:19 | Péťa
Nad tímto tématem jsem zastavila, protože jsem si vzpoměla na svou sestřenku, která se duchů bojí, i když vlastně není proč. Tak tady je těch pár řádků o DUCHÁCH.
Duchové neboli živí mrtví, přízraky, zjevení....Mohla bych tu jmenovat spoustu různých pojmenování, která se lidé vymýšlejí. Je sice asi málo lidí, kteří na takovou věc věří, ale nějací určitě jsou. Ale proč se jich bát? Vždyť oni vás vlastně přišli chrátnit.
V jednom časopise mě zaujal článek, kde psal asi 17letý kluk, že ho v noci strašily přízraky nějakých osob. Jeho rodiče proto neváhali a dali mu do pokoje kameru s nočním snímáním. Když se ráno na záznam podívali, nevěřili svým očím. Na záznamu byli dvě osoby, které přidržovali regál s knížkama. Táta se šel hned na tu poličku podívat, a když zjistil, že je tam ulomený šroubek, byl v šoku, protože kdyby to ty dvě osoby nedrželi, jejich syna by police s největší pravděpodobností zabila.
Také se v nejrůznějších magazínech můžeme dovědět, že když vám umře pes, kočka nebo jiné domácí zvířatko, kterému jste opětovali lásku, jako byste ho furt slyšeli. Tady je video z pořadu VĚŘTE - NEVĚŘTE, kde měla mladá slečna vsugerovanou představu, že její kočka žije.

Pořad VĚŘTE - NEVĚŘTE byl vlastně takovou záminkou seznámit lidi s nadpřirozenými jevy. Pusťte si na youtube.cz některé díly a uvidíte.
Duchů ale není zapotřebí se bát, protože vás přišli chránit a ne vás zabít.