Prohlídka mého města

11. května 2011 v 14:53 | Péťa
Je mým potěšením pozvat Vás na prohlídku našeho městečka, které se rozkládá přibližně 20 km od Havlíčkova Brodu a leží v kraji Vysočina.
Tak začneme pěkně postupně. Právě přijíždíme na naše nádraží. Prosím Vás abyste se od sebe nerozdělovali a uděláme si takovou malou exkurzi naším městem.
U nádraží snad ani nic zajímavého není. Pomalu sejdeme kolem rehabilitačního ústavu dolů, kde se nachází kurty, zimní a letní stadion. V našem městě máme 3 mateřské školy, 2 základní školy, 3 střední školy a 1 školu praktickou. Je zde dobré využití volného času v domě dětí a mládeže - Junioru. Ke gymnáziu byla nyní přistavěna nová tělocvična, kde se zabaví hlavně sportovci. Máme zde samozřejmě i sportovní halu s posilovnou.
Pro ty, kteří se rádi schází s přáteli v hospůdkách či restaurací, je zde široký výběr. Od kaváren, pizzerie tak i hospody a bary. Prostě každý si zde najde to své.
Obchodů tu máme hodně, ale jak se říká, kromě jednoho značkového, samý vietnamci, ale tak oblečení se zde sehnat dá. V létě, ale i zimě je nejnavštěvovanější nově postavená cukrárna, kde se dá koupit VYNIKAJÍCÍ zmrzlina nebo ledová tříšť, v zimě se můžete zahřát horkou čokoládou.
Pro studenty, ale nejen pro ně je zde městská knihovna, kde si kromě vypůjčení knížek, můžete dozvědět něco o městě a památkách. Protože se zde nachází informační centrum města.
Ve městě se nachází městská i státní policie, která má na starost mladé i starší výtržníky. Je zde i zdravotnické zařízení - UNZ, kde najdete všechny doktory. Samozřejmě nesmí chybět hasiči.
No a co památky, ptáte se co? Tak to Vás zavedu do našeho zámku, který se pyšní krásnými zahradami. Najdete tam pávy a jiné druhy ptactva. Zámek je určitě skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. K zámku patří i blízká hrobka, kde jsou pohřbeni slavní hrabata a kněží pocházející z našeho města. Naproti zámku je hotel, ve kterém se konají u různé společenské akce. Dobrým místem na procházku je svatá Anna, která se nachází na kopci, který je naproti čističce. Dříve zde bylo fenoménem provokovat bezdomovce, kteří obývali maringotku s asi 90 kočkami. Ty už jsou ale pryč, tak se můžete jít podívat do blízkých lesů.
No a nakonec se podíváme do přírodního údolí Doubravka, kde je spoustu krásných míst, ke kterým se vztahuje spousta pověstí. Například Čertův stolek....atd. Poté si zajděte do blízkého občerstvení a dejte si něco dobrého k snědku. A co k pití? No třeba naše pivko - Chotěboř.
Tak dobrou chuť a děkuji za pozornost..... ♥ :-)
Tady je pár fotek našeho městečka:

CHOTĚBOŘ ve fotografiích
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama