FACEBOOK

24. dubna 2011 v 14:50 | Péťa

FACEBOOK

Když se v dnešní době zeptáte kohokoli náctiletého, co dělá ve svém volném čase? Co si myslíte, že Vám odpoví...čte si?, učí se? chodí ven? nebo hraje fotbal? ne, ani jedna z těchto odpovědí není správná. Většina teenagerů by Vám na tuto otázku odpověděla ,,Jsem na facebooku".
Do roku 2004, kdy byl facebook založen, mladí lidé věděli, co dělat ve svém volném čase. Většina z nich chodila ven nebo poslouchala hudbu. Ale od roku 2004 to šlo z kopce. Všichni seděli u počítače a pomalu začali zjišťovat, co to vlastně ten facebook je. Stačilo se zaregistrovat a rázem se rozjel ten kolotoč. Druhý den to řekli svým kamarádům a tak se to šířilo dál. Dnes už je na facebooku okolo 7 milionů uživatelů, ale k čemu vlastně facebook je? Podle mě je to ztráta soukromí, protože každou minutu se objevují statusy typu ,,jdu ven s kamarády" nebo ,,jdu obědvat, ale po obědě mě tu hned čekejte" a každý nemusí přece vědět jestli je u Vás k obědu kuře nebo hranolky.
A jak je to s přáteli na facebooku? Každý si může do přátel přidat koho chce, ALE riziko je velké, protože přidat si do přátel lidé, které známe možná jen tak, že je každý den potkáme na ulici a ani se nepozdravíte, to je velmi nebezpečné, protože takový člověk si pak s vámi naplánuje schůzku a případů, kdy kvůli facebooku nebo kvůli nějaké jiné sociální síti příjde někdo o život je poslední dobou dost.
Lidé si na facebook rádi dávají fotky. No, abych řekla pravdu, tak to je ta největší ,,blbost", kterou můžete udělat. Ono dát na facebook fotku, to je jako podat vrahovi ruku. Takhle si Vás každý Váš imitární kamarád najde a z hodnýho dvacetiletýho Petra, který Vám pod fotku napsal ,,moc ti to sluší, musíme dát spicha" se může vyklubat 50 letý děda, který je schopnej čehokoliv. Proto bych si na fotky dávala sakra bacha.
Další možností je CHAT. No dobře, chat je možná jediný pozitivní na facebooku, ale to neznamená, že na něm musí každý z nás strávit 5 hodin. Lidi prosím Vás, copak spolu nemůžete jít pokecat ven? možná hádat se je lepší z očí do očí. To, že jste online, ještě neznamená, že musíte někoho pomlouvat, v čem jsou lidi obzvlášť holky exeperti.
No a tou další věcí jsou takzvané fake profily, kdy se nějaká osoba vydává za jinou a většinou nedělá nic jiného, než to, že pomlouvá své kamarády a někdy i dokonce svého nejlepšího kamaráda. Přidat si takovou osobu do přátel je to samý, když si přidáte toho, co vůbec neznáte, je to stejně nebezpečné. Většinou Vám nakecá, že jste nej kamarádi a že půjdete ven. Když ale dorazíte na místo setkání, nikdo tam není. Pak začne kolotoč výmluv typu ,,jsem nemocná", ,,mám babičku v nemocnici a museli jsme za ní je", v tom případě, bych danou osobu okamžitě vymazala. Tyto profily rády používají cizí fotky, ale stejně jsou většinou prokouknuty.
Na facebooku je i spousta skupin, do kterých se můžete přidat. Od hudby až k vaší třídě. Než se do takové skupiny přidáte, tak si uvědomte, o co vůbec v té skupině jde. Spousta lidí se totiž rádo přidává do skupin např. hudebních skupin, zpěváků nebo filmů, aniž by vědělo o jakého zpěváka, či jaký film vlastně jde. Což je podle mě úplně trapný. Pak když se ho zeptáte jestli nemá ten film na DVD, tak Vám odpoví, že ho nezná.
Prostě facebook je možná dobrej v tom, že můžete komunikovat se svými PRAVÝMI přáteli, ale ten zbytek je úplně o ničem, spíše škodí, než aby Vás v něčem podpořil.
Takže se lidi nad sebou zamyslete, někdy nestačí jenom kliknout na tlačítko ,,To se mi líbí" , protože s tímhle přístupem zažijete v životě takový věci, že byste radši klikli na tlačítko ,, back ", který bohužel facebook nevede.
Přidávám video a písničku o facebooku, která je vážně pravdivá.co si o tom myslíte vy? pište do komentářů :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 teensmajdicka teensmajdicka | Web | 25. dubna 2011 v 9:43 | Reagovat

To jsem nevěděla,že máš tky ráda Michala Šepse!Co,už jsi mu někdy poslala hlas?PS:už mi jde přihlásit se na blog,takže mohu psat!:-)

2 misaseps misaseps | Web | 25. dubna 2011 v 9:47 | Reagovat

teensmajdicka:
Michalovi fandim od samýho začátku. Hlas jsem mu už poslala :-) tobě se taky Michal líbí??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama